Strona główna » Kontakt

Dane kontaktowe

amanitafamilystore@gmail.com

Najczęściej zadawane pytania

Jesteśmy grupą pasjonatów z Polski oraz Łotwy. Krajów które są otoczone pięknymi, pradawnymi, bogatymi w zasoby, czystymi lasami. Jesteśmy profesjonalnymi grzybiarzami zainspirowanymi naturą, nauką, starożytnymi tradycjami i lekarstwami…

Zbieranie i przygotowywanie grzybów Amanita Muscaria (Muchomor Czerwony) wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Nawet najmniejsza różnica w kolorze może prowadzić do tragicznej pomyłki. Inne gatunki grzybów mogą być bardzo toksyczne – Jesteśmy wykwalifikowanymi ekspertami w dziedzinie grzybów dostarczając najwyższej jakości suszone produkty Amanita Muscaria na rynek polski oraz zagraniczny. Amanita Muscaria ma za sobą długą historię – od starożytnych czasów pogańskich, szamanów i wikingów po zielarzy, tradycyjną medycynę i współczesne badania naukowe.

Kontynuując stare tradycje naszych przodków sprzedajemy suszone Amanita Muscaria zebrane w litewskich, polskich oraz łotewskich lasach.

Kapelusze Amanita Muscaria były używane do specjalnych przepisów w tworzeniu leków, składników do magii, rytuałów szamańskich i innych tajemniczych rzeczy. Nasi klienci wytwarzają wiele innych produktów Amanita Muscaria (Muchomor Czerwony) takich jak kremy, kompresy, eliksiry, nalewki, różne środki prozdrowotne, a nawet dzieła sztuki i dekoracje.

Spędziliśmy wiele lat studiując różnorodną literaturę i przeprowadziliśmy mnóstwo eksperymentów, aby osiągnąć najlepszą jakość w naszych procesach produkcyjnych. Wiemy, kiedy zbierać i jak czyścić czapki Amanita Muscaria, co chroni nas przed błędami, takimi jak ciemny kolor, nieprzyjemny zapach czy robaki. Wiemy, jak suszyć grzyby Amanita Muscaria, aby produkt miał doskonały kolor i dobry zapach.

Dzięki odpowiedniej metodzie suszenia Amanita Muscaria zachowuje swoje najlepsze właściwości fizyczne i chemiczne. Po zebraniu pieczarki są sortowane i oczyszczane, następnie umieszczamy je w specjalnej suszarce na 2-3 dni (suszenie gorącym strumieniem powietrza o temperaturze ok. +40…45 stopni Celsjusza w profesjonalnych suszarniach ze stali nierdzewnej).

Następnie suszone grzyby pakujemy do opakowań próżniowych o różnych rozmiarach. Naszą produkcję przechowujemy w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu nie dłużej niż rok.

Amanita muscaria ma wiele odmian! Jasnożółte do żółtych to – guessowii, srebrzystobiałe z białymi brodawkami – alba, wątrobianobrązowe z żółtawymi brodawkami – regalis, różowawe do pomarańczowego „melom kolorowy” – persicina, czerwone z żółtym do żółtawo – białawe brodawki – flavivolvata, – wszystkie są to odmiany Amanita muscaria i zawierają kwas ibotenowy oraz muscymol. Związki chemiczne w A. Muscaria mogą być bardzo różne i zależy to od wielu czynników, takich jak: lokalizacja, gleba, czynniki meteorologiczne itp. 

W Polsce dzięki inPost nawet w jeden dzień.

Za granicę z Pocztą Polską do 14 dni.

Tak nasza strona jest szyfrowana protokołem SSL. Korzystamy z najnowocześniejszych systemów płatniczych na świecie. Oprogramowanie dostarczone zostało od firmy PayPal który jest liderem na rynku światowch systemów płatności. Klient ma możliwość płatności kartą kredytową, przelewem z konta oraz szybkim płatnościami BLIK oraz z konta PayPal.

Możesz sie z nami kontakować 7 dni w tygodni 🙂 oczywiście kiedy akurat nie śpimy 🙂

Shopping Cart